Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зимне

ЗИМНЕ — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Лузі (притоці Західного Бугу), за 7 км від районного центру і залізничної станції Володимир-Волинський. Населення — 1109 чоловік. Сільраді підпорядковані села Горичів, Фалемичі, Шистів.
У селі — центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, який має 2904 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1864 га орної землі. Основний напрям господарства — вирощування зернових і технічних культур (переважно цукрові буряки).
В селі є восьмирічна школа, Будинок культури.
Вперше Зимне згадується у 1450 році.
Територія села багата на археологічні пам'ятки. Зокрема, в урочищі Городищі досліджено два поселення доби міді (III тисячоліття до н. е.), де було виявлено численні залишки житлових споруд, знаряддя праці і предмети побуту. На цьому ж місці існувало поселення в добу заліза (IV—III століття до н. е.), а в VI—VII століттях н. е.— ранньослов'янське городище з земляними і дерев'яними укріпленнями, яке пізніше було зруйноване кочовими племенами аварів. У часи Київської Русі (X— XII століття) тут знову виникло поселення.
На околицях сусіднього с. Горичева виявлено залишки поселень доби ранньої бронзи (III—II тисячоліття до н. е.). Біля с. Фалемичів — поселення доби заліза (IV—III століття до н. е.) і давньоруське поселення (XI—XIII століття).
24 червня 1941 року біля Зимного відбувся запеклий бій між радянськими прикордонниками і фашистським військами.

Сучасна карта - Зимне