Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Купичів

КУПИЧІВ – село, центр сільської Ради. Розташований за 20 км на схід від районного центру і залізничної станції Турійськ. Через село проходить шосе Турійськ – Рожище. Населення – 1133 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Нири, Свинарин і Чорніїв.
Місцевий колгосп «Дружба» має 2873 га землі, в тому числі 1781 га орної, 33 га саду. Напрям господарства – рільництво і м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції 35 чоловік нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу. Серед них колишній голова сільської Ради А. П. Жебко удостоєний ордена Леніна.
У Куничеві є середня школа, клуб, бібліотека. Працює дільнична лікарня на 50 ліжок. До послуг населення – комбінат побутового обслуговування.
Перша письмова згадка про село належить до 1753 року.
Під час першої світової війни більшість населення евакуювалась у Катеринославську губернію. В 1915 році біля села точилися запеклі бої. Жителі Купичева спорудили пам'ятник загиблим російським солдатам.
У 1926 році в селі виник підпільний комуністичний осередок, організаторами якого були О. С. Заславський, Ю. П. Заславський, А. В. Терещук. Під керівництвом членів КПЗУ 1 Травня 1932 року була проведена масова демонстрація трудящих, в якій взяло участь понад 300 жителів сіл Купичева, Нир, Іванівки, Нового Двору і Літина.

Сучасна карта - Купичів