Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Брани

БРАНИ — село, центр сільської Ради, розташоване на р. Гнилій Липі (притоці р. Стиру), за 12 км від районного центру і за 4 км від шосе Луцьк—Львів. У селі залізнична станція. Населення — 1197 чоловік. Сільраді підпорядковані села Борисковичі і Довгів.
У селі — центральна садиба колгоспу ім. Енгельса, який має 3446 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 2817 га орної землі. Колгосп вирощує зернові й технічні культури, в основному цукровий буряк. Розвинуте молочно-м'ясне тваринництво. З допоміжних підприємств є цегельний завод потужністю 2 млн. штук цегли на рік і піч для випалювання вапна. Працює пилорама. Видобувається торф. За успіхи, досягнуті в розвитку громадського господарства, ряд працівників удостоєні урядових нагород. Зокрема, орденом Трудового Червоного Прапора нагороджено голову колгоспу В. І. Гушинця.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб. З 1959 року функціонує дільнична лікарня на 27 ліжок з пологовим відділенням.
У червні 1946 року створено партійну і комсомольську організації.
Біля с. Бранів знайдено скарб римських монет II століття н. е.; поблизу сіл Бранів і Борисковичів виявлено два городища давньоруських часів.
Уперше в історичних документах Брани згадуються в 1540 році. В 1831 році тут відбувся виступ селян. Доведені до розпачу страшним соціальним і національним гнобленням, селяни спалили поміщицьку економію. Під час окупації Волині буржуазно-поміщицькою Польщею (1920—1939 рр.) у селі діяв осередок КПЗУ.
У Бранах зберігається пам'ятка архітектури — Покровська церква, збудована в 1725 році.

Сучасна карта - Брани