Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Видерта

ВИДЕРТА – село, центр сільської Ради. Розташована за 16 км на північ від районного центру, вздовж шосе Ковель – Любешів. До най­ближчої залізничної станції Камінь-Каширський – 18 км. Населення – 2187 чоловік.
Місцевий колгосп ім. Куйбишева має 4191 га землі, в тому числі 1231 га орної, 1146 га лісу, 1037 га сіножатей і пасовищ. Біля села почи­наються відомі Пінські болота. В 1963 році тут побудовано Цирську осушувальну систему. За­вдяки їй у колгоспі вже осушено і освоєно 700 га заболочених земель. Виробничий напрям госпо­дарства – вирощування зернових та м’ясо-молочне тваринництво. Колгосп ім. Куйбишева – передове господарство, яке вже кілька років підряд посідає перше місце в районі по вироб­ництву м’яса та картоплі (у 1968 році зібрано по 220 цнт з га). Голова колгоспу Я. В. Мацерук двічі нагороджений орденом Леніна, бригадир Я. В. Чикида та ланкова М. А. Євчук – ор­деном Трудового Червоного Прапора, орде­ном «Знак Пошани» – колгоспник X. Н. Привиденець.
У селі є восьмирічна школа, Будинок куль­тури із залом на 200 місць, бібліотекою. При Будинку культури створено кімнату щастя.
Видерта вперше згадується в документах початку ХVІ століття.
Під час Великої Вітчизняної війни 98 жителів села боролися на фронті з німецько-фашистськими загарбниками, 57 із них нагороджені орденами та медалями СРСР.

Сучасна карта - Видерта