Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мельниця

МЕЛЬНИЦЯ — село, центр сільської Ради. Розташована на річці Мельниці, за 35 км від районного центру і за 10 км від залізничної станції Голоби. Населення — 1301 чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Кривлин, Мирин, Рудка-Миринська.
У Мельниці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Жданова, який має 6242 га землі, в тому числі орної — 1941 га. Вирощуються зернові й технічні культури, картопля. Напрям у тваринництві — м'ясо-молочний. Розвинуте та­кож вівчарство. За розвитком громадського тва­ринництва колгосп посідає одне з провідних місць у районі.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб. Працюють майстерні побутового обслугову­вання.
Наприкінці 1917 року революційні солдати військових частин, розташованих у Мельниці, проголосили в селі Радянську владу. Але в лю­тому 1918 року його захопили австро-німецькі війська, пізніше — польські. У серпні 1920 року Мельницю і навколишні села визволила Перша Кінна армія. У 1924 році в Мельниці була створена підпільна організація КПЗУ, яка об'єднувала 11 осередків. Комуністи розповсю­джували революційну літературу, організовували страйки.
В роки Великої Вітчизняної війни в районі Голоби — Мельниця — Поворськ діяла група на­родних месників, підпорядкованих партизан­ської з'єднанню А. П. Бринського. В рядах партизанів боролися з ворогом багато жителів Мельниці.
Поблизу села в урочищі Деркачах збереглося городище давньоруського часу.

Сучасна карта - Мельниця