Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Луцький район

Луцький район створений 1939 року після визволення західно-українських земель з-під влади буржуазно-поміщицької Польщі. В 1962 році населені пункти, що входили до його складу, були приєднані до Ківерцівського, Горохівського і Рожищенського районів, а 8 грудня 1966 року Луцький район відновлено.
Район знаходиться у південно-східній частині області, межує з Горохівським, Рожищенським та Ківерцівським районами Волинської області, а також з Млинівським районом Ровенської області. Землі району з півдня і заходу прилягають до обласного центру — міста Луцька. Площа становить 978 кв. км. Населення — 52 тис. чоловік.
З корисних копалин є запаси вапна і глини, які йдуть на виробництво цегли та інших будівельних матеріалів. У багатьох господарствах провадиться видобуток торфу, головним чином для удобрення полів.
У районі — 90 населених пунктів, об'єднаних в одну селищну і 24 сільські Ради. Є 24 колгоспи, 4 радгоспи, обласна сільськогосподарська дослідна станція, відділення Луцького обласного рибгоспу. В економіці району переважає сільське господарство, яке спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, льону, картоплі. Розвинуте молочно-м'ясне тваринництво. Район має 79,2 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 67,4 тис. га орної землі і 7 тис. га сіножатей, 1,5 тис. га лісів. Водне плесо колгоспних і радгоспних ставків займає 368 гектарів.
У районі дедалі більшого розвитку набуває промисловість. Тут працюють Гнідавський цукрокомбінат, Луцьке районне об'єднання і Торчинське відділення «Сільгосптехніки», Чаруківський колгоспний плодоконсервний завод, Торчинський завод будматеріалів, харчокомбінат і комбінат побутового обслуговування населення, Баківцівський, Чаруківський і Торчинський цегельні заводи та інші про­мислові підприємства, на яких працюють 3857 чоловік.

Сучасна карта - Луцький район