Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скірче

СКІРЧЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 33 км від районного центру, за 15 км від залізничної станції Сенкевичівка. Населення — 684 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Ватин, Ватинець і Жуковець.
Місцевий колгосп «Жовтень» має 1959 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1853 га орної землі. Основні галузі господарства — рільництво і молочно-м'ясне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Уперше Скірче згадується в документах початку XVII століття.
У 1930 році в селі у фільварку пана Прутнейкевича під керівництвом місцевого осередку КПЗУ застрайкувало понад 200 селян-бідняків і сільськогосподарських робітників. Боротьбу страйкарів не зломили ні панські погрози, ні загін поліції. Тоді ж у село нелегально прибув секретар Волинського окружкому КПЗУ С. І. Бойко. За його порадою страйкуючі налагоди­ли тісний зв'язок з партійними і комсомольськи­ми організаціями навколишніх сіл і з польськими робітниками, яких пан хотів використати в ролі штрейкбрехерів. Страйкарі розігнали поліцію, спалили складений у скирти панський хліб. Поміщик змушений був задовольнити вимоги селян.
У 1937 році Скірче стало жертвою пацифіка­ції. Було арештовано 70 чоловік і спалено 9 хат.
У селі є пам'ятка архітектури — церква, збудована у 1756 році.
На околицях села виявлено поховання доби ранньої бронзи (кінець III тисячоліття до н. е.), а також залишки городища і поселення давньо­руського часу (IX—XIII століття).

Сучасна карта - Скірче