Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вітоніж

ВІТОНІЖ - село, центр сільської Ради, розташоване на березі р. Стоходу, за 35 км на північний захід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Голоби. Населення - 721 чоловік. Сільраді підпорядковані села Раймісто і Ясенівка.
Місцевий колгосп ім. 50-річчя Жовтня має 3648 га землі, в тому числі 1786 га орної. За роки семирічки осушено і освоєно 250 га заболочених земель, 30 га засаджено фруктовими деревами. Основні галузі господарства - рільництво і молочно-м'ясне тваринництво. Вирощуються зернові культури, картопля, цукрові буряки, льон, овочі. З допоміжних підприємств працюють пилорама, млин. Голову колгоспу І. Я. Мельниченка в 1966 році нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, Будинок культури на 350 місць.
Вітоніж вперше згадується в літературних джерелах у 1545 році.
Під час окупації села панською  Польщею тут діяв осередок КПЗУ.
За виявлений героїзм у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в період Великої Вітчизняної війни 70 чоловік нагороджено орденами та медалями.

Сучасна карта - Вітоніж