Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скобелка

СКОБЕЛКА — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі р. Гнилої Липи, за півкілометра від районного центру, обабіч шосе Луцьк-Львів і за 9 км від залізничної станції Звиняче. Через село проходить шосе на Володимир-Волинський і Локачі. Населення — 1452 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Бистровиця (до 1947 року — Божів) і Озерці.
В селі розташована центральна садиба радгоспу «Волинь», який має 2337 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 2071 га орної землі. Основні галузі господарства — рільни­цтво і молочно-м'ясне тваринництво. З допоміжних підприємств є пилорама.
У Скобелці є восьмирічна школа, заочна та вечірня школи робітничої молоді, бібліотека, Будинок культури.
Перша письмова згадка про Скобелку належить до 1629 року. Село було відоме під назвою «Старий Горохів» або «Горохів-село».
За часів панської Польщі (1920—1939 рр.) майже щороку трудящі села відзначали свято 1 Травня, дні пам'яті Т. Г. Шевченка. Сходилися вони у лісі Діброві (за 9 км від Скобелки). 1 серпня 1937 року поліція знайшла в селі 18 листівок Луцького окружкому КПЗУ. В лютоліу 1944 року через село проходило партизанське з'єднання Героїв Радянського Союзу П. П. Вер­шигори і М. І. Наумова.

Сучасна карта - Скобелка