Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Журавичі

ЖУРАВИЧІ – село, центр сільської Ради. Розташовані за 33 км від районного центру, що є для Журавичів найближчою залізничною стан­цією, і за 9 км від шосе Луцьк – Колки – Маневичі. Населення – 1335 чоловік. Сільраді підпорядковані села Домашів і Микове.
У Журавичах знаходиться центральна са­диба колгоспу «Дружба», який має 3274 га сіль­ськогосподарських угідь, у тому числі 1370 га орної землі. Вирощуються зернові, цукрові буряки, льон. Тваринництво – м’ясо-молочного напряму. В Журавичах розташований торфобри­кетний завод потужністю 125 тонн брикету на добу, меблевий цех Ківерцівського деревооб­робного комбінату.
В селі – середня школа з вечірнім та заоч­ним відділенням, бібліотека, клуб; є майстерня побутового обслуговування.
Перша згадка про Журавичі належить до 1570 року.
Під час великої пожежі, що сталася в 1904 році, село майже повністю згоріло. В 1920 році в Журавичах був створений революційний комі­тет. У 1925 – 1928 рр. тут діяла підпільна група КПЗУ.
За роки тимчасової окупації фашисти вбили 44 жителі села, знищили 138 будинків. 117 чоло­вік, які воювали на фронтах Великої Вітчизня­ної війни, нагороджені орденами і медалями.

Сучасна карта - Журавичі