Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Граддя

ГРАДДЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі р. Стиру, за 12 км від районного центру і залізничної станції Маневичі. Населення — 804 чоловіка. Сільраді під­порядковані села Велика Яблунька, Довжиця, Загорівка.
У Градді розташований відділок радгоспу «Маневицький», який має 2156 га землі, в тому числі 596 га орної. Вирощуються зернові й тех­нічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Під час окупації села буржуазною Польщею за ініціативою І. Я. Шишка в грудні 1937 року в селі було створено підпільний осередок КПЗУ.
В роки німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група. У березні 1942 року ство­рено партизанський загін, який розгромив ко­мендатуру в с. Іванівці Маневицького району, поліцейські гарнізони в селах Загорівці, Яблунь­ці, Копиллі, Майдані. На кінець 1942 року загін налічував 70 чоловік. У 1943 році він тимчасово ввійшов до складу з'єднання О. М. Сабурова.
В цей час було виведено з ладу залізницю Луцьк — Ковель, розгромлено поліцейський гарні­зон в с. Углах, а також бандитську групу, яка становила кістяк так званої української повстан­ської дивізії, створеної при підтримці німецько-фашистських окупантів. В той час вона перебу­вала в с. Кашівці Ковельського району. Через деякий час партизанський загін став окремою бойовою одиницею під назвою «За Батьківщину». Командиром загону був І. Я. Шишко, коміса­ром — Г. С. Клецький. На базі цього загону було створено партизанське з'єднання, яке після визволення Волині почало діяти на території колишньої Дрогобицької області. В 1947 році І. Я. Шишко загинув від рук українських буржуазних націоналістів. Його іменем названа місцева восьмирічна школа.

Сучасна карта - Граддя