Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Соснина

СОСНИНА (до 1947 року – Бискупичі Шля­хетські) – село, центр сільської Ради, розта­шоване біля шосе Іваничі – Володимир-Волинський, за 12 км від районного центру і за 6 км від залізничної станції Бубнів. Населення – 632 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Менчичі.
Колгосп «Перше травня», центральна садиба якого знаходиться в селі, має 1990 га землі, в тому числі орної – 1488 га. Це – багатогалу­зеве господарство, одне з кращих у районі та області. Вирощуються зернові, просапні, овочі і фрукти. Розвинуте м’ясо-молочне тваринни­цтво і птахівництво. У 1967 році в колгоспі зі­брано по 41,2 цнт зернових і по 50,1 цнт озимої пшениці з га.
За успіхи в розвитку тваринництва 6 чоловік відзначено урядовими нагородами, серед них доярка Г. М. Ярош нагороджена орденом Леніна, доярка О. Д. Богун та голова правління кол­госпу П. М. Коваль – орденом Трудового Чер­воного Прапора. За перемогу в соціалістичному змаганні на честь 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції артіль нагороджено пам’ятним Червоним прапором ЦК КПРС, Пре­зидії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. З допоміжних підприємств є млин, цегельний завод.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека. Споруджено Будинок культури на 500 місць, готель.
Перша згадка про Соснину належить до 1516 року.
У травні 1861 року селяни с. Соснини відмо­вилися виконувати феодальні повинності, зо­крема панщину.
В с. Соснині народився відомий радянський вчений в галузі агрохімії і фізіології рослин Є. В. Бобко (1880 – 1959).

Сучасна карта - Соснина