Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дубище

ДУБИЩЕ – село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 28 км від районного центру, за 6 км від залізничної станції Олика і за 3 км від авто­магістралі Луцьк – Ровно. Населення – 489 чо­ловік. Сільраді підпорядковані села Башлики, Мощаниця, Путилівка, Ромашківка.
В Дубищі розташована центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, який має 1573 га землі, в тому числі 932 га орної. Артіль спеціалізується на виробництві зерна та молочно-м’ясному тва­ринництві.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Працює пологовий будинок.
Вперше Дубище згадується в документах 1577 року.
Під час першої світової війни через Дубище проходила лінія фронту. В 1929 році в селі було створено підпільну організацію КПЗУ. В 1934 році організовано страйковий комітет, який очолював селянські виступи.
В роки німецько-фашистської окупації ба­гато жителів брали активну участь у партизан­ському русі, понад 100 чоловік воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Дубище