Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Видраниця

ВИДРАНИЦЯ — село, центр сільської Ради. Розташована за 6 км від районного центру і за 30 км від залізничної станції Заболоття. Через село проходить автомагістраль Київ—Брест. Населення — 1250 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані села Задолина, Заіванове.
Місцевий колгосп «Прогрес» має 4348 га землі, в тому числі. 894 га орної. Основні галузі господарства — рільництво і м'ясо-молочне тва­ринництво. Артіль посідає одне з перших місць у районі по виробництву зернових, картоплі і м'яса. З нагоди 50-річчя Великого Жовтня їй вручено на постійне зберігання пам'ятний Червоний прапор райкому КП України та виконкому районної Ради депутатів трудя­щих. За успіхи в розвитку тваринництва свинарку Н. І. Назарук нагороджено орденом Леніна.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки побудовано 189 нових житло­вих будинків.
У період окупації села панською Польщею 93 сім'ї виїхали за океан, шукаючи роботи і кра­щої долі. Боротьбу селян за соціальне і націо­нальне визволення очолювала підпільна органі­зація КПЗУ. У 1936 році пілсудчики вбили активного комсомольця І. П. Назарука. Похо­рон його перетворився на політичну демонстра­цію. В 1937 році в селі діяли 3 підпільні осередки КПЗУ і комсомольська організація.
Під час Великої Вітчизняної війни в селі базувався партизанський загін Рудича. З грудня1943 року до приходу Червоної Армії (22 березня
1944 року) село утримували партизани.

Сучасна карта - Видраниця