Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гуща

ГУЩА — село, центр сільської Ради, розта­шоване на правому березі р. Західного Бугу, за 22 км на північний захід від Любомля і за 15 км від залізничної станції Ягодин; до авто­стради Київ — Варшава — 11 км. Населення — 1379 чоловік. Сільраді підпорядковані села Виш­нівка (до 1963 року — Старий Опалин), Миловань, Підлісся (до 1963 року — Новий Опалин).
У Гущі розташована центральна садиба кол­госпу «Світанок», який має 3926 га землі, в тому числі 1109 га орної. Вирощуються зернові, льон, картопля; розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. Це одне з передових господарств у районі,, яке славиться високими врожаями льону та картоплі. За одержані високі врожаї картоплі (по 167 цнт на площі 180 га) колгосп у 1964 році був учасником Виставки досягнень народного господарства СРСР. Її учасники нагороджені золотими, срібними та бронзовими медалями. 11 чоловік одержали урядові нагороди. Серед них — голова колгоспу В. М. Швець і свинарка H. І. Календа (нині депутат Верховної Ради Української PCP) удостоєні ордена Трудового Червоного Прапора. Напередодні 50-річчя Жовтня за успіхи в розвитку сільськогосподар­ського виробництва артілі на вічне зберігання вручено Пам'ятний прапор Любомльського рай­кому КП України та виконкому районної Ради депутатів трудящих.
У селі — середня школа, бібліотека, клуб. Є лікарня на 50 ліжок. До послуг трудящих — майстерня побутового обслуговування. За післявоєнні роки споруджено 340 житлових будинків.
За часів фашистської окупації населення Гущі зазнало тяжких втрат. 150 селянських будинків було спалено або зруйновано, 27 чоло­вік розстріляно, 36 юнаків і дівчат вивезено до Німеччини. Взимку 1944 року партизани розгромили в селі загін гестапівців.

Сучасна карта - Гуща