Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Забужжя

ЗАБУЖЖЯ — село, центр сільської Ради. Розташоване на правому березі річки Західного Бугу, на кордоні СРСР з Польською Народною Республікою, за 40 км на північний захід від районного центру і за 35 км від залізничної стан­ції Ягодин. Населення — 1379 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будники, Вербівка (до 1963 року — Язвини), Гороховище (до 1946 року — Вілька-Гороховиська), Локутки, Новоугрузьке, Рогові Смоляри, Столинські Смоляри.
На території Забужжя розташована централь­на садиба артілі ім. XIX з'їзду КПРС, яка має 8880 га землі, в тому числі 2263 га орної. Впро­шуються, головним чином, озимі зернові, льон, картопля; розвинуте м'ясо-молочне тваринни­цтво. В 1968 році колгосп посідав друге місце в районі по виробництву картоплі.
В селі є середня школа, бібліотека; до 50- річчя Великого Жовтня споруджено Будинок культури на 300 місць. Працює лікарня на 50 ліжок. За післявоєнний період побудовано близько 300 житлових будинків.
Назва села походить від місця розташування — за Бугом. Вже в XVI столітті Забужжя було центром Забузького староства.
Під час окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею тут діяв підпільний осередок КПЗУ, секретарем якого був Ф. Г. Тарасюк, а також підпільна комсомольська організація на чолі з І. Г. Ковальчуком.
22 червня 1941 року село окупували фашист­ські загарбники. За час окупації 33 радянських патріотів було розстріляно, 8 чоловік вивезено на каторжні роботи до Німеччини. Жителі села брали активну участь у партизанському русі та антифашистському підпіллі.
В селі виявлено залишки городища часів Київ­ської Русі.

Сучасна карта - Забужжя