Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Радошин

РАДОШИН — село, центр сільської Ради. Розташований за 25 км на схід від районного центру і за 9 км від залізничної станції Голоби. Населення — 763 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Байківці, Битень, Мар'янівка.
В Радошині розташована центральна садиба колгоспу ім. Ів. Франка, який має 6658 га землі, в тому числі орної — 2361 га. Це еконо­мічно сильне господарство, його грошові доходи становлять 700 тис. крб. на рік. Вирощуються зернові й технічні культури, картопля. Колгосп посідає одне з перших місць у районі по вироб­ництву цукрових буряків, врожайність яких у 1967 році дорівнювала 353 цнт з га, а в 1968 — 413 цнт. Розвинуте тваринництво м'ясо-молоч­ного напряму. Колгосп має потужний машинно-тракторний парк, що налічує 27 тракторів у 15 — сильному обчисленні, 11 комбайнів, 12 вантаж­них автомашин.
У Радошині є середня школа, бібліотека, клуб. За післявоєнний період споруджено 164 житлові будинки.
Перша згадка про село належить до кінця XV століття.
У 1924 році у селі створено осередок КПЗУ. Підпільники розповсюджували революційну лі­тературу. В 1932 році виник партизанський загін, який громив поміщицькі фільварки, са­диби куркулів і осадників, поліцейські посте­рунки. Радошинці взяли активну участь у сіль­ськогосподарському страйку 1936 року.
Під час Великої Вітчизняної війни фашист­ські окупанти пограбували колгосп, закрили клуб, школу, медпункт, убили 52 жителів села, 25 чоловік молоді вивезли до Німеччини на ка­торжні роботи, спалили багато будинків.

Сучасна карта - Радошин