Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бережанка

БЕРЕЖАНКА (до 1946 року — Бискупичі)— село, центр сільської Ради, розташоване на р. Білій (притоці р. Стиру), за 20 км на північний схід від районного центру, за 3 км від шосейного шляху Луцьк—Львів і за 7 км від залізничної станції Сенкевичівка. Населення — 817 чоловік. Сільраді підпорядковані села Загаї, Маруся, Михлин.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який організовано в 1940 році і відновлено в 1948 році. Артіль мас 1511 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1386 га орної. Вирощуються зернові і технічні культури. Розвинуте молочно-м'ясне тваринництво.
У Бережанці є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, якому присвоєно звання установи відмінної роботи. Працює майстерня побутового обслуговування.
Село вперше згадується в історичних документах за 1545 рік.
У період окупації Бережанки буржуазно-поміщицькою Польщею тут діяли осередки КПЗУ і КСМЗУ, про які згадується в поліцейському донесенні за 1935 рік.

Сучасна карта - Бережанка