Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дубечне

ДУБЕЧНЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру. На околиці села знаходиться залізнична станція Кримне; прокладена шосейна дорога Ковель – Дубечне. Населення – 2025 чоловік. Сільраді підпорядковані села Залюття, Лютка, Мокре, Рокита.
В Дубечному розташована центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, який має 6273 га землі, в тому числі орної – 1723 га. Вирощуються зернові культури, картопля, цукрові буряки, овочі; провідна культура – льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. На території села міститься Кримнівська лукомеліоративна станція, в її розпорядженні 57 тракторів, 5 бульдозерів, 3 екскаватори, 17 корчувачів, 13 вантажних автомашин. Працює відділення Луківського керамічного заводу з річною потужністю цегли – 1800 тис. штук, дренажних труб – 800 тис. штук.
У селі – восьмирічна школа, вечірня середня школа сільської молоді, бібліотека, клуб. Є пологовий будинок.
Перша згадка про Дубечне належить до 1565 року.
В березні 1848 року тут відбувся виступ селян, які відмовилися відробляти панщину і вимагали перевести їх на оброк.
Під час окупації села панською Польщею (1920–1939 рр.) у Дубечному існував осередок КПЗУ, який очолював С. Й. Сулева. В 1935 році він організував страйк робітників у лісництві.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 175 жителів села. В районі Дубечного діяв загін партизанського з'єднання О. Федорова. Командиром загону був М. С. Патонін.

Сучасна карта - Дубечне