Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Боратин

БОРАТИН — село, центр сільської Ради. Розташований за 10 км на південь від районного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 440 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вели­кий Боратин, Голишів, Новостав і Рованці.
На території сільської Ради міститься Волин­ська обласна сільськогосподарська дослідна стан­ція, центральна садиба якої — на південній околиці Луцька.
Станція вирощує сортове на­сіння зернових культур і розводить племінну худобу. Велика увага приділяється також го­родництву і садівництву. На фермах понад 2 тис. голів великої рогатої худоби, близько 1800 свиней. Господарство має 41 трактор, 14 зернових комбайнів, 59 автомашин.
У Боратині є восьмирічна школа, середня школа сільської молоді, в яких навчаються 353 учні і працюють 26 вчителів, дитячий буди­нок. У селі — 2 бібліотеки і 2 клуби. Діє мед­пункт з пологовим відділенням.
Вперше Боратин згадується в літературних джерелах у 1545 році.
У період першої світової війни Боратин був прифронтовим селом. Житель села К. Сивий утік з австрійського полону і став розвідником в армії Брусилова. Він збирав цінні відомості і передавав російському командуванню. Але зрадник виказав К. Сивого. Його жорстоко катували, а потім повісили. Перед смертю па­тріот сказав: «Тут була й буде Росія». Коли 4-а австрійська армія 7 червня 1916 року була розбита і село визволене від окупантів, Сивого поховали з почестями, а на могилі героя росій­ське командування встановило пам'ятник.
В роки панування буржуазно-поміщицької Польщі (1920—1939 рр.) у Боратині діяв осе­редок КПЗУ на чолі з Я. А. Степанюком.
Під час німецько-фашистської окупації серед керівників підпілля, що діяло в Луцькому ра­йоні з жовтня 1941 року, був і житель Боратина В. С. Кожан.
У 1948 році в Боратині створено сільськогос­подарську артіль ім. Будьонного, яка в 1961 році ввійшла до складу Волинської обласної сільськогосподарської дослідної станції. Лан­кова колгоспу M. М. Кожан у 1957 році вирос­тила на своїй ділянці по 602 цнт цукрових буря­ків з га, за що їй було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Біля Боратина досліджено кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Боратин