Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ветли

ВЕТЛИ — село, центр сільської Ради, розта­шоване на лівому березі р. Прип'яті, за 40 км від районного центру і за 40 км від залізничної станції Камінь-Каширський. На півночі Ветли межують з Білоруською PCP. Населення — 1004 чоловіка.
В селі — центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна, який має 3720 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 794 га орної землі. Вирощу­ються зернові культури, льон, картопля. Розви­нуте м'ясо-молочне тваринництво.
У Ветлах є середня школа, бібліотека, клуб. Працює дільнична лікарня. 6 швейна майстерня.
Вперше Ветли згадуються у 1366 році.
В 1924 році у Ветлах була створена підпільна група КПЗБ, члени якої розповсюджували серед населення марксистську літературу. В ніч на 1 Травня 1936 року підпільники вивісили в селі червоний прапор і транспарант з написом: «Геть профашистський польський уряд!», «Хай живе Радянський Союз!»
У перші дні німецько-фашистської окупації старі комуністи під керівництвом І. К. Приходька створили підпільну групу, а в 1942 році організували партизанський загін ім. Суворова, що входив у Пінське партизанське з'єднання. Весною 1942 року партизани розгромили полі­цейські гарнізони у Ветлах, Великій Глуші та інших селах. У Ветлах було організовано май­стерню по виготовленню та ремонту зброї. В лісі діяла підпільна школа для дітей партизанського активу. За підтримку партизанів німці восени 1943 року кілька разів бомбили село, а потім спалили його; було вбито 300 жителів, 70 юна­ків і дівчат вивезено до Німеччини.
На околиці села виявлено залишки стоянки доби пізнього палеоліту (10—12 тис. років тому), поселення доби міді (III тисячоліття до н. е.) та городище давньоруських часів.

Сучасна карта - Ветли