Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клюськ

КЛЮСЬК – село, центр сільської Ради. Розташований за 7 км на схід від районного центру і залізничної станції Турійськ. Населення – 412 чоловік. Сільраді підпорядковані села Волиця, Гаруша, Задиби, Селець, Тагачин.
Колгосп ім. Котовського, центральна садиба якого розташована в Клюську, має 4718 га землі, в тому числі 2391 га орної. Господарство спеціалізується на виробництві зернових і м'ясо-молочному тваринництві.
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб.
В історичній літературі Клюськ уперше згадується в 1545 році.
Під час революції 1905–1907 рр. повсталі селяни Клюська підпалили маєток тодішніх власників села панів Пліновськпх. У 1929 році в селі виник осередок КПЗУ, першими членами якого були Д. Г. Голотюк, С. М. Лучннін, О. С. Рудисюк, Ф. Ф. Стичук. Вони підтримували зв'язок з підпільними організаціями сіл Грушівки, Задиб, Обенижів, вели пропаганду за возз'єднання західноукраїнських земель з Радянською Україною.
Під час фашистської окупації гітлерівці в Клюську вбили 30 мирних жителів, 30 чоловік вивезли до Німеччини, зруйнували 14 будинків, забрали в населення 229 голів худоби.

Сучасна карта - Клюськ