Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кримне

КРИМНЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і за 9 км від залізничної станції Кримне. Населення – 2852 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Смоляри і Яревище.
В Кримному розташована центральна садиба колгоспу ім. Жданова, який має 8994 га землі, в тому числі орної – 1702 га. Основні галузі господарства – вирощування зернових і м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб.
У березні 1848 року селяни Кримного, Дубечного, Рокити, Глухів та Лютки повстали проти поміщика Браницького, вимагаючи перевести їх з панщини на оброк. Повстання придушили викликані поміщиком війська.
Під час німецько-фашистської окупації гітлерівці стратили 30 жителів села, 165 вивезли на каторгу до Німеччини. За виявлений героїзм у боротьбі з фашистами 117 чоловік нагороджено орденами й медалями.

Сучасна карта - Кримне