Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Куснища

КУСНИЩА — село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосе Любомль — Шацьк — Брест, за 7,5 км від районного центру і залізнич­ної станції Любомль. Населення — 2304 чоло­віка.
Колгосп ім. XXI з'їзду КПРС, що розташова­ний у К у снищах, має 4522 га землі, в тому числі 1436 га орної. Основні сільськогосподарські культури — пшениця, жито, льон, цукрові бу­ряки. Розвинуте тваринництво. За успіхи в кол­госпному виробництві 8 трудівників удостоєно урядових нагород. Серед них доярка Л. Д. Смітюх — нагороджена орденом Трудового Черво­ного прапора.
В селі — середня школа, 3 бібліотеки, клуб. Є пологовий будинок. За післявоєнний період споруджено 240 житлових будинків.
Перша згадка про Куснища в письмових дже­релах належить до 1564 року. На той час село налічувало 46 дворів.
У серпні 1920 року в Куснищах було встанов­лено Радянську владу, обрано ревком, створено загін Червоної гвардії в складі 50 чоловік.
У період панування буржуазно-поміщицької Польщі в селі діяли організація «Сельроб-єдність», підпільна група КПЗУ, організатором якої був І. С. Матіюк (син бідняка; з 18 років став на шлях революційної боротьби; з 1927 по 1931 рік перебував у в'язниці; загинув у 1935 році).
Німецько-фашистська окупація села тривала з 23 червня 1941 року по 20 липня 1944 року. Гітлерівські окупанти та їх пособники вбили і замордували 20 активістів, завдали селу збит­ків на суму близько 6 млн. карбованців.

Сучасна карта - Куснища