Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Семеринське

СЕМЕРИНСЬКЕ – село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від шосе Луцьк –Володи­мир-Волинський, за 22 км від районного центру і за 39 км від залізничної станції Луцьк. Насе­лення – 623 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Зубильне і Сірнички.
В Семеринському розташована центральна са­диба колгоспу ім. 8 Березня, який має 3674 га землі, в тому числі орної – 2683 га. Основні сільськогосподарські культури: зернові, цукро­ві буряки, картопля і льон. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво і городництво. З допо­міжних підприємств працює цегельний завод.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, Бу­динок культури. Відкрито пологовий будинок. До послуг населення – швейна і шевська май­стерні. За післявоєнний час споруджено 72 бу­динки.
Вперше в літературних джерелах село зга­дується у 1642 році.
У 1915 – 1917 рр. під час першої світової війни через село проходила лінія фронту. Тут точилися запеклі бої, про що свідчать залишки зруйнованих окопів, солдатські могили.
Влітку 1920 року, коли частини Червоної Армії визволили Семеринське, тут був створений ревком на чолі з І. О. Шепелюком. За короткий час ревком конфіскував у поміщиків 600 га землі, худобу, сільськогосподарський інвентар і розподілив між бідняками.
За часів окупації села буржуазно-поміщиць­кою Польщею в 1931 році в селі виник партій­ний осередок на чолі з М. В. Коновалюком. Члени КПЗУ організували святкування 1 Травня у 1936 році; вночі напередодні вони розповсю­дили в селі комуністичні відозви.
В Семеринському знайдено кам’яні знаряддя праці і кістяні прикраси доби бронзи. Крім того, тут виявлено давні литовські монети.

Сучасна карта - Семеринське