Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Поромів

ПОРОМІВ – село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км від районного центру і залізничної станції Іваничі. Населення – 757 чоловік. Сільраді підпорядковані села Лежниця, Млинище, Петрове (до 1958 року – Цуцнів).
У Поромові розташована центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, який має 3812 га землі, в тому числі 2631 га орної. Господарство спеціа­лізується на виробництві свинини, вирощуванні пшениці і цукрового буряка. Допоміжні галузі: садівництво, бджільництво, птахівництво. Пра­цюють млин, олійниця, пилорама. За успіхи у колгоспному виробництві 25 чоловік наго­роджено орденами і медалями Союзу РСР, серед них голову колгоспу М. І. Тпмовського – орде­ном Леніна.
В селі є середня школа, бібліотека, двоповер­ховий Будинок культури на 600 місць. Функ­ціонує дільнична лікарня на 50 ліжок. Відкрито комбінат побутового обслуговування.
Вперше Поромів згадується в документах за 1552 рік.
У перші дні Великої Вітчизняної війни бійці 7-ї Цуцнівської прикордонної застави мужньо захищали кордон. Прикриваючи переправу че­рез Західний Буг, героїчно загинув 22 червня 1941 року В. В. Петров, комсомолець, заступ­ник політрука прикордонної застави. Майже п’ять годин він вів нерівний бій. Знищив близько роти фашистів. Йому посмертно присвоєно зван­ня Героя Радянського Союзу. Мис на Західному Бузі, який до останньої хвилини захищав В. В. Петров, названо його ім’ям; на могилі героя споруджено пам’ятник.
Увічнюючи пам’ять Петрова, Президія Вер­ховної Ради У РСР Указом від 4 серпня 1958 року перейменувала село Цуцнів на Петрове.
Під час німецько-фашистської окупації в Поромові діяла підпільна група. В грудні 1943 року радянські патріоти вбили заступника ко­менданта німецької поліції. У боротьбі з загарбниками загинуло 37 чоловік; 56 фронтовиків нагороджені орденами і медалями.
В с. Цуцневі народився український радян­ський письменник І. В. Степанюк (1903 –1934). Його іменем названо Будинок культури в с. По­ромові. Тут же, при Будинку культури, від­крито музей поета.
Поблизу с. Лежниці, на березі р. Західного Бугу досліджено залишки поселень доби міді (III тисячоліття до н. е.) та пізньої бронзи (IX – VIII століття до н. е.), а також слов’янського селища VII – X століття. Поблизу с. Млинища виявлено давньоруське селище X – XIII століття, досліджено два могильники пізньої бронзи (X – IX століття до н. е.) і раннього заліза (IV – III століття до н. е.).

Сучасна карта - Поромів