Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рудка-Козинська

РУДКА-КОЗИНСЬКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Переспа. Населення - 888 чоловік. Сільраді підпорядковані села Залісці, Козин, Ужова.
На території Рудки-Козинської розташована центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», який має 2209 га землі, в тому числі 1366 га орної, 22,5 га саду. Основні галузі виробництва - рільництво і тваринництво м'ясо-молочного напряму. Значне місце в рільництві посідають технічні культури - льон і цукрові буряки.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури.
Перша згадка про Рудку-Козинську належить до XV століття.
У 1812 році недалеко від села відбулася битва між наполеонівськими і російськими військами. Ворог був розбитий, але в битві полягло багато російських воїнів, про що свідчать 8 курганів біля шляху до с. Башова.
У 1924 році в селі виник осередок КПЗУ, очолюваний П. С. Шпаком.
Під час фашистської окупації гітлерівці завдали селу великої шкоди, замордували 14 чоловік. Більш як 150 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні, 66 з них полягли в боях.

Сучасна карта - Рудка-Козинська