Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Камінь-Каширський район

Камінь-Каширський район утворений у січні 1940 року. Розташований у північно-східній частині Волинської області. На півночі та сході межує з Любешівським, на півдні – з Ковельським і Маневицьким, на заході – з Ратнівським ра­йонами. Площа району – 1746 кв. км. Населення – 64 тис. чоловік. З них 6,4 тис. міського і 57,6 тис. сільського. Густота населення – 35,4 чоловіка на 1 кв. км. Територію району перетинають шосейні шляхи Ковель – Любешів, Ратне – Камінь-Каширський.
У східній частині району протікає річка Стохід, в західній – Турія (притоки Прип'яті). Місцевість переважно болотиста і піщана. Є великі запаси торфу, буді­вельного піску, глини. Ґрунти – піщані, дерново-підзолисті і торфяні.
На території району – 70 населених пунктів, які підпорядковані міській і 26 сільським Радам.
Район сільськогосподарський, з помітно розвинутим лісовим господарством. У районі – 22 колгоспи і 2 радгоспи м'ясо-молочного і зернового напрямів. Основні культури: жито, картопля, льон. Загальна площа сільськогосподарських угідь – 174,6 тис. га, у т. ч. орної землі – 22688 га (13,2 проц. всієї площі); лісів – 115,9 тис. га (47 проц.), сіножатей та пасовищ – 36 тис. га (20,6 проц.), водоймищ – 565 га (0,3 проц.). Незначний процент землі займають сади. Решта – чагарники, піски і болота. За 1964 – 1967 рр. осушено 10259 га придатних для освоєння земель.
Тут працюють 13 промислових підприємств, які зосереджені переважно в Ка­мені-Каширському. Харчова промисловість виробляє понад 70 проц. продукції району. Друге місце належить лісовій і деревообробній промисловості.

Сучасна карта - Камінь-Каширський район