Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красностав

КРАСНОСТАВ (до 1963 року — Гнійне) — село, центр сільської Ради, розташоване за 13 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції Овадне. Населення — 766 чоловік. Сільраді підпорядковані села Воля-Свійчівська, Галинівка, Гевин, Людмильпіль, Свійчів.
У селі — центральна садиба колгоспу ім. Калініна, який має 1912 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1520 га орної землі і 43 га саду. Вирощуються зернові й технічні культури (переважно цукрові буряки). Розвинуте м'ясо- молочне тваринництво і птахівництво.
У Красноставі є восьмирічна школа, де працює заслужена вчителька школи УРСР М. Д. Богдюк. У селі бібліотека, одна з кращих у районі, Будинок культури. 1967 року відкрито медичний профілакторій.
Красностав належить до стародавніх поселень. У руських літописах за 1152 рік згадується м. Гнойниця «у Волинській землі». Можна припустити, що це і є Гнійне.
Вчителька Людмильпільської школи Л. О. Добролюбова (нині пенсіонерка) нагороджена орденом Леніна.
У 1861 році, у зв'язку з пожвавленням польського національно-визвольного руху, в с. Свійчеві відбулась маніфестація польського та українського населення.

Сучасна карта - Красностав