Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Забороль

ЗАБОРОЛЬ — село, центр сільської Ради. Розташований за 10 км від районного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 939 чоловік. Сільраді підпорядковані села Антонів­ка, Великий Омеляник, Всеволодівна і Олек­сандрівна.
Місцевий колгосп ім. Леніна має 2162 га землі, в тому числі 1727 га орної. Основні галузі господарства — рільництво і м'ясо-молочне тва­ринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше Забороль згадується в літературних джерелах у 1545 році.
У XVIII—XIX століттях село належало поміщикам Чарнецьким. У 1707 році Петро І приїздив до Луцька і відвідав поміщиць­кий маєток Чарнецьких. На будинку, де він перебував, у 1950 році встановлено меморіальну дошку.
Під час окупації села буржуазною Польщею (1920—1939 рр.) боротьбу селян проти загарб­ників очолили комуністи-підпільники Г. В. Григоренко, С. С. Гарб, Г. А. Штернберг. Вони мали явочні квартири на околицях Луцька — Красному, Гнідаві і Заборолі.
Тяжких втрат завдали селу німецько-фашист­ські окупанти. Вони розстріляли 50 чоловік, спалили 77 житлових будинків. У роки війни із Забороля пішло до лав Червоної Армії 114 чоловік. За героїзм, виявлений у боротьбі з ворогом, 96 із них нагороджено орденами і медалями.
Біля села досліджено курган доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Забороль