Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грибовиця

ГРИБОВИЦЯ – село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосе Нововолинськ –Горохів, за 11 км від районного центру і залізничної станції Іваничі. Населення – 1600 чоловік. Сільраді підпорядковане село Біличі.
В Грибовиці розташований колгосп «Москва», який має 1684 га землі, в тому числі 1257 га ор­ної. Господарство спеціалізується на вирощу­ванні пшениці, цукрових буряків. Тваринни­цтво молочно-м’ясного напряму; розвивається свинарство.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Перша згадка про Грибовицю належить до XV століття.
У період визвольної війни українського на­роду під керівництвом Богдана Хмельницького селяни Грибовиці спільно з міщанами містечка Литовежа зруйнували маєток шляхтича М. Баковецького в с. Біличах. Вони спалили двір, забрали панське майно, вирубали ліс. У 1920 році у Грибовиці було створено ревком. За рево­люційну діяльність багато жителів села були заарештовані і засуджені до різних строків тю­ремного ув’язнення на «процесі 151» в м. Володимирі-Волинському. Так, Є. Мазурко, М. Степанчук, С. Котілко були засуджені до 10 років тюремного ув’язнення, І. Романчук, Т. Крайц – до 6 років.

Сучасна карта - Грибовиця