Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гряди

ГРЯДИ (до 1946 року – Калусів) – село» центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і залізничної станції Іваничі, за 3 км від шосе Володимир-Волинський – Львів. Населення – 673 чоловіка. Сільраді під­порядковані села Кропивщина, Низкиничі, Панасівка, Тишковичі, Хренів.
Частина населення працює на підприємствах і в установах Нововолинська, розташованого за 4 км від села.
Колгосп «Україна», центральна садиба якого розміщується в селі, має 3560 га земельних угідь, у тому числі 2559 га орної землі. Вирощу­ються зернові, картопля, цукрові буряки і ово­чі. Розвинуте молочно-м’ясне тваринництво і птахівництво. З допоміжних підприємств є млин, крупорушка, олійниця.
За високі показники у вирощуванні зерно­вих, цукрових буряків та у виробництві продук­тів тваринництва колгосп 7 разів був учасником Виставки досягнень народного господарства СРСР.
24 колгоспники нагороджені орденами і меда­лями Радянського Союзу. Ланковій В. О. Шев­чук присвоєно звання Героя Соціалістичної Пра­ці. Орденом Леніна нагороджено колишнього голову колгоспу Й. Л. Якобюк, нинішнього голову Д. М. Безручко і колгоспницю X. І. Сліпчук.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, Па­лац культури. За післявоєнні роки побудовано 107 житлових будинків.
У Низкиничах збереглася кам’яна церква, споруджена у візантійському стилі, – пам’ятка архітектури першої половини XVII сто­ліття. У церкві стоїть саркофаг і надгробок Адама Киселя – визначний твір українського мистецтва.

Сучасна карта - Гряди