Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Холоневичі

ХОЛОНЕВИЧІ – село, центр сільської Ради. Розташовані за 09 км від районного центру, за 32 км від залізничної станції Цумань. Насе­лення – 1253 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Знамирівка.
Колгосп «Росія», центральна садиба якого розташована в Холоневичах, має 3213 га землі, в тому числі 1439 га орної. Напрям господар­ства – зерново-льонарський з розвинутим мо­лочно-м’ясним тваринництвом. Вирощуються пе­реважно льон, картопля, жито, цукрові буряки. Є млин. За високі показники в колгоспному виробництві О. С. Чепелюк і Д. А. Шевчук від­значені урядовими нагородами.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб на 300 місць. Функціонує лікарня.
Перша письмова згадка про Холоневичі на­лежить до 1577 року. В 1917 році в селі відбу­лося повстання. У 1920 році створено ревком, до складу якого ввійшли С. Піддубний, Г.Случик, В. Случик.
У 1939 році в Холоневичах почала діяти ком­сомольська організація, яку очолив П.А.Гуменюк (розстріляний у 1942 році фашистами).
Під час Великої Вітчизняної війни жителі села брали активну участь у боротьбі проти гітлерівських загарбників. 113 з них відзначені урядовими нагородами. До 50-річчя Великого Жовтня в селі відкрито пам’ятник полеглим у боротьбі за свободу і незалежність нашої Вітчизни.

Сучасна карта - Холоневичі