Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Холонів

ХОЛОНІВ — село, центр сільської Ради, розташоване в заплаві річок Липи і Гнилої Липи, за 5 км від районного центру і за 4 км від заліз­ничної станції Горохів. Населення — 1051 чоловік.
Місцевий колгосп ім. 17 Вересня має 1834 га сільськогосподарських угідь, у тому числі 1313 га орної землі. Основні галузі господарства — рільництво і тваринництво.
У селі є восьмирічна денна і вечірня школи, бібліотека, клуб. Відкрито кравецьку та шевську майстерні. Функціонує пологовий будинок.
Перша письмова згадка про Холонів належить до 1451 року.
У 1925 році в Холоневі виник підпільний осередок КПЗУ, організатором якого був А. В. Кізлик. У 1939 році його обрали депута­том Народних Зборів Західної України і членом повноважної делегації Народних Зборів до Верховної Ради УРСР, якій було доручено передати прохання трудящих Західної України про возз'єднання їх земель з Українською РСР.
Понад 20 працівників артілі за високі вироб­ничі показники нагороджені орденами і меда­лями. Серед них ордена Леніна удостоєна С. С. Гайчун, ордена Трудового Червоного Прапора — ланкова Н. В. Нечипорук і колишній голова колгоспу П. Я. Рибак.

Сучасна карта - Холонів