Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Седлище

СЕДЛИЩЕ — село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі р. Стоходу, за 14 км від районного центру і за 35 км від заліз­ничної станції Камінь-Каширський. Населен­ня — 1066 чоловік. Сільраді підпорядковане село Угриничі.
В Седлищі — центральна садиба колгоспу «Комуніст», який має 2758 га земельних угідь, у тому числі 1077 га орної землі. В артілі виро­щуються зернові, технічні, кормові, овочеві культури, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп займає одне з перших місць у районі по виробництву сільськогосподар­ської продукції. З допоміжних підприємств пра­цюють 2 млини і 2 пилорами.
В 1967 році артіль зайняла перше місце у со­ціалістичному змаганні серед колгоспів району. На честь 50-річчя Великого Жовтня їй передано на вічне збереження Пам'ятний прапор райкому КП України і виконкому районної Ради депу­татів трудящих.
У селі є середня школа, бібліотека, клуб. За роки Радянської влади споруджено 185 жит­лових будинків.
Під час окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею тут діяла підпільна група КПЗУ.
В роки Великої Вітчизняної війни багато селян входило до партизанського з'єднання О. Ф. Федорова.

Сучасна карта - Седлище