Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білашів

БІЛАШІВ — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і за 14 км від залізничної станції Любитів. На­селення — 888 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Воля-Ковельська, Зелена, Іванівка, Перковичі.
В Білашеві міститься центральна садиба колгоспу «Комсомолець», який має 3713 га землі, в тому числі 1242 га орної. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки, льон, картопля, овочі, кормові коренеплоди. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За високі врожаї льону ланкова М. Зламан нагороджена орденом Леніна. Добре працює овочівницька ланка І. П. Боярчука, завдяки чому колгосп щороку виконує 2—3 державні замовлення по продажу городини. На території сільради в с. Зеленій розміщене також державне господарство «Заготхудобовідгодівля», організоване в 1966 році. За ним за­кріплено 2020 га землі, в тому числі 802 га орної.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки споруджено 168 нових будинків.
Перша згадка про Білашів належить до 1583 року.
В роки окупації села панською Польщею (1920—1939 рр.) революційну агітацію в се­лі проводили члени КПЗУ Ю. О. Демчук, В. П. Рибчук та інші, які у вересні 1939 року очолили селянський комітет — перший орган Радянської влади в Білашеві.
Під час німецько-фашистської окупації гіт­лерівці вбили 63 жителі, зруйнували 135 житло­вих будинків, пограбували багато майна.

Сучасна карта - Білашів