Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Любешівський район

Любешівський район було утворено в 1940 році. У 1962 році в зв'язку з укруп­ненням районів він був включений до складу Камінь-Каширського району, а в 1965 році відновлений. Район розташований в крайній, північно-східній
частині області. Межує на сході із Зарічненським районом Ровенської області, на півночі — з Іванівським і Дрогичинським районами БРСР, на півдні — з Камінь-Каширським, на південному сході — з Маневицьким і на північному заході — з Ратнівським районами Волинської області. Площа —1450 кв. км. Населення —38,5 тис. чоло­вік, у т. ч. 33,6 тис. — сільського. Густота населення—26 чоловік на 1 кв. км. Територію району перетинає шосе Камінь-Каширський — Любешів довжиною 65 км. Він має також повітряне сполучення з обласним центром.
В районі — 46 населених пунктів, підпорядкованих 1 селищній і 16 сільським Радам.
В економіці району переважає сільське господарство. Основні його напрями — тваринництво і льонарство. Вирощують також зернові, технічні і городні культури. В районі — 18 колгоспів і 2 радгоспи. Вони мають 145 тис. га земельних угідь, з них 18 тис. га орної землі, 38,5 тис. га луків і пасовищ, 53,8 тис. га лісів і 2,7 тис. га водоймищ.
Питома вага промисловості у районі невелика. В ній зайнято 350 чоловік. Тут працюють райпромкомбінат, друкарня, районне об'єднання «Сільгосптехніка», харчовий комбінат та комбінат побутового обслуговування. У 1968 році промис­лові підприємства виробили продукції на 1235 тис. карбованців.

Сучасна карта - Любешівський район