Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пульмо

ПУЛЬМО — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 45 км від районного центру і за 15 км від залізничної станції Влодава (Білоруська PCP). Населення — 1800 чоловік. Сільраді під­порядковані села Вільшанка, Залісся, Кошари.
У Пульмі розташована центральна садиба колгоспу ім. Калініна, який має 5554 га землі, в тому числі 1436 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі працюють середня школа, бібліотека, клуб. Є пологовий будинок. За післявоєнні роки споруджено близько 300 житлових, будинків.
Перша згадка про село належить до 1574 року.
В травні 1862 року селяни відмовилися вико­нувати феодальні повинності, що передбачалися уставними грамотами.
Під час першої світової війни Пульмо було повністю спалено.
В 1928 році в селі утворився осередок КПЗУ та комсомольська група в складі 10 чоловік; в 1931 році — підпільний ревком на чолі з Д. Копитком. У листопаді 1934 року комуністи та комсомольці вивісили транспаранти такого змісту: «Хай живе 7 листопада!», «Геть фашист­ське ярмо і гноблення!», «Хай живе КПП і КПЗУ!». Напередодні 1 Травня 1936 року було розповсюджено революційні листівки, ви­вішено червоний прапор.
У перший же день віроломного нападу фа­шистської Німеччини село було окуповане
ворогом.

Сучасна карта - Пульмо