Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кисилин

КИСИЛИН – село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі р. Стоходу, за 22 км на північ від районного центру, за 9 км від шосе Луцьк – Володимир-Волинський і за 46 км від залізничної станції Луцьк. Населен­ня – 462 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Озютичі, Твердині.
Колгосп «Червона зірка», що розташований в Кисилині, має 2644 га землі, в тому числі 1536 га орної. Вирощуються зернові, льон, цук­рові буряки, картопля. Розвинуте молочно- м’ясне тваринництво.
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки споруджено 87 житлових будинків.
У літературних джерелах Кисилин вперше згадується у 1545 році.
У період окупації села буржуазною Польщею (1920 – 1939 рр.) тут діяв осередок КПЗУ, очо­люваний М. В. Коновалюком, і комсомольський осередок, керівником якого був П. Я. Базюк.
За тимчасової фашистської окупації гітле­рівці вивезли на каторжні роботи до Німеччини 24 чоловіка, розстріляли члена КПЗУ, першого голову колгоспу К. П. Базюка. Понад десять жителів села боролися з ворогом в лавах на родних месників. Зокрема, Г. С. Зубченко і П. Я. Базюк були в загоні В. А. Бегми.
На території села виявлено кам’яні вироби доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) і поховання в урні останніх століть до нашої ери.

Сучасна карта - Кисилин