Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бужанка

БУЖАНКА – село, центр сільської Ради, розташоване за 26 км від районного центру і за 22 км від залізничної станції Володимир-Волинський. Населення – 736 чоловік. Сільраді під­порядковані села Бортнів, Верхнів, Іванів, Шах­тарське (кол. Дорогиничі).
Село забудоване за типовим проектом – трьома паралельними вулицями. Значна час­тина населення працює на шахтах, підприєм­ствах і установах Нововолинська.
В селі – центральна садиба колгоспу «Росія», який має 2920 га земельних угідь, у тому числі 2096 га орної землі. Вирощуються зернові, переважно пшениця і жито, з технічних куль­тур – цукрові буряки, картопля. Тваринництво молочно-м’ясного напряму. Розвинуто птахів­ництво.
У Бужанці є восьмирічна школа. Напередодні свята Великого Жовтня в 1967 році відкрито новий Палац культури, який має бібліотеку, просторий зал для глядачів, кімнату щастя і кімнати для гуртків художньої самодіяльності. В 1968 році збудовано комбінат побутового об­слуговування. Протягом 1963 – 1967 рр. у селі споруджено 45 житлових будинків.
Вперше село згадується в історичних доку­ментах 1545 року.
22 червня 1941 року біля с. Іванова бійці 8-ї прикордонної застави спільно з батальйоном 87-ї стрілецької дивізії вели з фашистами бій, який тривав з 14 до 22 години 30 хвилин. Було знищено 3 німецькі танки, вбито і поранено 25 солдатів противника.

Сучасна карта - Бужанка