Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новий Двір

НОВИЙ ДВІР – село, центр сільської Ради. Розташований за 25 км на південний схід від районного центру і за 21 км від залізничної станції Голоби. Населення – 584 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Дожва, Ловища, Осьмиговичі, Поляна (до 1954 року – Іванівна), Синявка.
У селі – центральна садиба колгоспу ім. Щорса, який мас 4855 га землі, в тому числі 2478 га орної, 32 га саду. Артіль спеціалізується на вирощуванні зернових, льону, цукрових буряків, картоплі. Розвинуте тваринництво молочного напряму.
За успіхи в розвитку тваринництва доярку О. Ф. Бадиру нагороджено орденом Леніна, голову сільської Ради Г. К. Сервачинського – орденом Трудового Червоного Прапора.
У Новому Дворі є середня школа, бібліотека, клуб.
Вперше у письмових джерелах село згадується у 1570 році.
В грудні 1937 року в Новому Дворі виник підпільний осередок КПЗУ, який налічував 8 чоловік. Члени КПЗУ розповсюджували листівки, організовували маївки й мітинги в дні революційних свят.
Під час Великої Вітчизняної війни фашисти закатували в селі 34 чоловіка, 17 – вивезли до Німеччини; спалили 136 житлових будинків і 196 господарських будівель, забрали 700 голів худоби.

Сучасна карта - Новий Двір