Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гірники

ГІРНИКИ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 7 км від районного центру і за 29 км від залізничної станції Заболоття. Через село проходить шосе Брест—Київ. Населення — 1141 чоловік. Сільраді підпорядковані села Броди, Замоще, Підлужне, Санище, Сільце.
У Гірниках розташований перший відділок радгоспу «Ратнівський», який має 2807 га землі, в тому числі 812 га орної. Основний напрям господарства — м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте рільництво. Це найкращий відділок у районі по виробництву тваринницької продук­ції. 4 чоловіка нагороджені орденами. Серед них — ланкова І. О. Куш, удостоєна ордена Леніна.
Першість у соціалістичному змаганні в ювілейному році завоювала комсомольсько-молодіжна ланка В. К. Мірчук, яка зібрала по 220 цнт картоплі і по 530 цнт кормових буря­ків. Ланці присвоєно звання колективу імені 50-річчя Великого Жовтня.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше Гірники згадуються у XV столітті.
В роки панування буржуазно-поміщицької Польщі боротьбу селян проти окупантів очолю­вали підпільники. В кінці серпня 1939 року вони вели бій з польськими жандармами. Смертю хоробрих загинув комсомолець В. П. Токарський, про якого односельчани склали пісню «Наш то­вариш Віктор», яку ще й сьогодні співають у Гірниках.
За час гітлерівської окупації фашисти вбили 12 жителів, 58 чоловік відправили на каторгу в Німеччину; спалили 47 будинків.

Сучасна карта - Гірники