Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коршовець

КОРШОВЕЦЬ — село, центр сільської Ради. Розташований на р. Чорногузці, за 15 км від районного центру і залізничної станції Луцьк. Населення — 402 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Вербаїв, Гірка Полонка, Лучиці, Мстишин, Полонка, Промінь (до 1964 року — Пілганів).
У Коршовці розташована центральна садиба колгоспу ім. Суворова. Це одне з передових господарств області, яке має 5878 га землі, в тому числі 4283 га орної. Основний напрям гос­подарства — рільництво і молочно-м'ясне тва­ринництво. У 1967 році зібрано по 25 цнт зерно­вих і 400 цнт цукрових буряків. На 100 га угідь вироблено по 447 цнт молока і 72 цнт м'яса. Прибуток колгоспу становив 1 млн. 854 тис. крб. За високі показники в роботі ланкову О. В. Чорнобай і голову колгоспу М. В. Худошина нагороджено орденом Леніна.
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб.
У літературних джерелах Коршовець вперше згадується у XVI столітті.
Біля сіл Гіркої Полонки і Коршовця вияв­лено залишки поселення доби бронзи (II тисячо­ліття ДОН. е.) та поселення перших століть н. е. Поблизу цих сіл, а також біля Метишина — посе­лення та городище давньоруських часів.

Сучасна карта - Коршовець