Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гредьки

ГРЕДЬКИ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 23 км на північний захід від районного центру біля залізниці Ковель — Брест. Населення — 327 чоловік. Сільраді підпорядко­вані населені пункти Городище, Красноволя.
На території села розміщується бригада кол­госпу ім. Кутузова (центральна садиба в с. Го­родищі), який має 3150 га землі, в тому числі 1108 га орної. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, цукрових буряків, картоплі. Тваринництво — м'ясо-молочного на­пряму.
В селі є початкова школа, бібліотека, клуб. За широку пропаганду книги завідуюча бібліо­текою А. Т. Войтюк нагороджена Почесною грамотою Спілки письменників України. За післявоєнні роки в Гредьках споруджено 66 житлових будинків.
Перша згадка про село належить до 1538 року.
В часи окупації села буржуазно-поміщицькою Польщею тут відбувалися революційні ви­ступи. Комуністичний осередок створено в 1927 році. В 1936 році відбулася першотравнева де­монстрація, в якій брали участь близько 500 жителів сіл Гредьок, Городища, Секуня. Її організатором був член окружкому КПЗУ Ф. С. Дем'янчук.

Сучасна карта - Гредьки