Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мирне

МИРНЕ – (ДО 1964 РОКУ – Блудів) – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний схід від районного центру, за 4 км від шосе Луцьк-Львів і за 10 км від залізничної станції Звиняче. Через село протікають річки Біла і Свинорийка. Населення – 1744 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Десятина.
Місцевий колгосп «Росія» створено 1940 року і відновлено в 1947 році. За ним закріплено 3388 га землі, в тому числі 2826 га орної. Вирощуються зернові культури, цукрові буряки та овочі. Розвинуте тваринництво молочно-м’ясного напряму. З допоміжних підприємств є млин, цегельний завод, ремонтно-технічна майстерня, олійня.
В Мирному діють середні денна та вечірня школи, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки зведено 180 житлових будинків. До 50-річчя Великого Жовстня споруджено двоповерховий Будинок культури. Є пологовий будинок.
Вперше Мирне згадується в історичних документах за 1540 рік.
У 1922 році в селі виник осередок КПЗУ, організаторами якого були Омелян і Панас Годики.
Багато жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, серед них П.І. Чайковський – санітар, за мужність і відвагу нагороджений чотирма орденами і п’ятьма медалями.
За успіхи у колгоспному виробництві понад 20 передовиків відзначено урядовими нагоро­дами, серед них ордена Леніна удостоєні доярка О. Є. Андрійчук і свинарка Н. Я. Обозовська.

Сучасна карта - Мирне