Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ломачанка

ЛОМАЧАНКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 34 км від районного центру і за З км від залізничної станції Грив'ятки. Насе­лення — 462 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Кричевичі, Черемошне.
В Ломачанці розташована бригада колго­спу «Шлях Леніна», який має 7433 га землі, в тому числі 1780 га орної. Вирощуються зернові й технічні культури, картопля. Тваринництво має м'ясо-молочний напрям. Провадяться ро­боти по осушенню заболочених земель.
У Ломачанці є початкова школа, клуб.
Вперше село згадується у 1578 році.
Під час окупації Ломачанки буржуазно-помі­щицькою Польщею боротьбу селян за соціальне і національне визволення очолювали члени КПЗУ. Так, у 1931 році вони провели першотравневу демонстрацію. Організаторів демон­страції польські власті арештували. Того ж року 10 активістів віддали до суду, звинува­тивши їх у підпалі садиби осадника Кринського.
В роки Великої Вітчизняної війни фашист­ські окупанти завдали населенню збитків на суму 150 тис. карбованців.

Сучасна карта - Ломачанка