Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Козлиничі

КОЗЛИНИЧІ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 33 км на схід від районного центру і за 2 км від залізничної станції Гри­в'ятки. Населення — 870 чоловік. Сільраді підпорядковані села Грив'ятки, Луківка, Шкурат.
У Козлиничах розташована центральна са­диба колгоспу «Заповіт Ілліча», який має 5269 га землі, в тому числі орної — 2034 га. Господар­ство спеціалізується на вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, льону, картоплі. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму. Ма­шинно-тракторний парк колгоспу — передовий у районі. Тут є добре обладнана ремонтна май­стерня, налічується 29 тракторів, 8 комбайнів, 10 автомашин. Виросли кваліфіковані кадри механізаторів. За вирощування високих уро­жаїв зернових ланкова М. Н. Бабич нагоро­джена орденом Леніна, Н. М. Кручок — орде­ном Трудового Червоного Прапора.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. За післявоєнні роки споруджено 190 жит­лових будинків.
Перша згадка про Козлиничі належить до 1545 року.
Під час першої світової війни поблизу про­ходила лінія фронту. Село зазнало великих руйнувань, частина населення загинула.
За часів панування буржуазно-поміщицької Польщі (1920—1939 рр.) революційну пропа­ганду в селі проводила організація «Сільроб- єдність», яка перебувала під впливом КПЗУ.
На початку 30-х років виник підпільний осе­редок КПЗУ, очолювали його І. Г. Мишко, П. Ф. Шемейко. Комуністи організовували від­значення революційних свят, мітинги, демон­страції.

Сучасна карта - Козлиничі