Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Доротище

ДОРОТИЩЕ — село, центр сільської Ради. Розташоване біля Доротищенського озера, за 16 км від районного центру і за 1 км від заліз­ничної станції Доротище. Населення — 823 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Гішин.
Колгосп «Прапор Леніна», центральна са­диба якого розміщена в Доротищі,
має 4 тис. га землі. Вирощуються переважно зернові, льон, картопля, цукрові буряки. Тваринництво — м'ясо-молочного напряму.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб. На весь район славиться колгоспний хор, який вже багато років існує при клубі. За післявоєнні роки споруджено 178 житлових будинків.
Вперше село під назвою «Дороготеш» зга­дується в документах за 1502 рік.
У період окупації Волині буржуазно-помі­щицькою Польщею селяни Доротища брали активну участь у виступах проти панського гніту. Революційний рух очолювали члени КПЗУ.
Під час фашистської окупації багато жите­лів села пішло в партизанські загони, щоб із зброєю в руках бити ворога. Ф. М. Приступа був у партизанському загоні особливого при­значення під командуванням Д. М. Медведева і певний час брав участь у бойових операціях спільно з відомим розвідником M. І. Кузнецовим. Фашисти спалили майже всі житлові бу­динки. Зараз село повністю відбудоване.

Сучасна карта - Доротище