Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Одеради

ОДЕРАДИ — село, центр сільської Ради. Розташовані в південній частині району за 20 км від Луцька. Відстань до найближчої залізничної станції Луцьк — 21 км. Населення — 397 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Йосипівна і Сьомаки.
В Одерадах розташована центральна садиба колгоспу ім. Щорса, який має 1981 га землі, в тому числі 1475 га орної. Основні галузі гос­подарства — рільництво і молочно-м'ясне тва­ринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
У роки панування буржуазної Польщі (1920—1939 рр.) в Одерадах діяв осередок КПЗУ.
Під час Великої Вітчизняної війни німецько-фашистські окупанти розстріляли 75 мирних жителів. За героїзм у боротьбі з ворогом 41 чоловіка нагороджено орденами і медалями.
На околиці села Сьомаків виявлено похо­вання доби міді (початок III тисячоліття до н. е.) та поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). На території Одерад збереглися залишки поселення бронзової доби, городище та курганний могильник давньоруських часів (XI—XIII сто­ліття).
У 1840 —1848 рр. в Одерадах жив прогресив­ний польський письменник Юзеф Крашевський.

Сучасна карта - Одеради