Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жорнище

ЖОРНИЩЕ – село, центр сільської Ради. Розташоване за 42 км від районного центру і за 9 км від залізничної станції Олика. Населення – 1144 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Носовичі та Чемерин.
Місцевий колгосп ім. Калініна має 1735 га землі, в тому числі 1396 га орної. Виробничий напрям господарства – рільництво і молочно- м’ясне тваринництво. За високі врожаї овочів П. К. Гребінь, бригадир городньої бригади, на­городжений орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Жорнище вперше згадується в документах 1577 року.
Під час першої світової війни через село про­ходила лінія фронту. В 1934 році жителі Жор- нпща брали участь у двомісячному сільськогос­подарському страйку Олицької гміни. Страйко­вим комітетом керував Т. К. Гребінь. У 1935 році в день Першого травня в селі були розпов­сюджені революційні листівки.
За роки тимчасової німецько-фашистської окупації села, що тривала з 28 червня 1941 року до 4 лютого 1944 року, гітлерівці вбили 32 жителі, 38 чоловік вивезли на каторжні ро­боти до Німеччини, завдали збитків на 5 млн. карбованців.
В с. Чемерині знаходиться центральна са­диба передової в області артілі ім. Карла Маркса, яка має 1102 га землі, в тому числі 845 га орної. Змагаючись за гідну зустріч 50-річчя Радянської влади, колгоспники зібрали по 28 цнт зернових, 277 цнт цукрових буряків з га, виробили на 100 га по 596 цнт молока та 157 цнт м’яса. Голову колгоспу Г. Ф. Роговського нагороджено орде­ном Леніна.

Сучасна карта - Жорнище